You are here: home/about-persian
language
language

درباره محمدرضا الوندی

 تصویر محمدرضا الوندی

من در ایران متولد شدم، و فارغ التحصیل  شیمی هستم. عکاسی را بصورت تفریحی از حدود بیست سال پیش شروع کردم. ولی بعد از مدتی بصورت جدی‌تر آن را  دنبال نمودم. در ابتدا با دوربین 35 میلیمتری  عکس منظره و پرتره می‌گرفتم ، اما به علت علاقه به طبیعت، عکس‌های من به سمت عکاسی منظره، سوق یافت.

بعد از مدتی یک دوربین medium format خریدم، اما در نهایت بعلت مزایای خاص large format کار با این دوربین را بر گزیدم. تقریبا با اکثر فرمت‌ها و فیلم‌های رنگی و سیاه سفید کار کرده‌ام. سعی نمودم کار ظهور  فیلم ها را نیز انجام دهم .

اگر چه در عصر حاضر دوربین دیجیتال به طور گسترده‌ای فراگیر شده است، و تقریبا کمتر کسی به سمت آنالوگ  می‌رود، ولی هنوز احساس خاطره انگیز کار با دوربین‌های فیلمی، جایگاه  خاصی برای من دارد.

با توجه به اینکه فرآیند عکاسی آنالوگ پیچیده‌تر و طولانی‌تر می‌باشد، اما به نظر من باعث می‌شود عکاس دقت بیشتر بر موضوع،و ثبت  تصویر داشته باشد. هدف من در ارائه این سایت مقایسه دو روش آنالوگ و دیجیتال نیست. بلکه بررسی روش‌ها و تکنیک‌های عکاسی آنالوگ، با توجه به توانایی و دانش خودم است. اگر چه  مبانی و اصول هر دو روش کاملا یکسان می‌باشد.

در چند سال اخیر بر اساس نیاز، من شروع به طراحی و ساخت دو دوربین پانوراما (Panoral 617) و (large format (Panoral 45 موسوم به handy نمودم. در این مسیر مطالعات زیادی در زمینه‌های عکاسی، مکانیک، الکترونیک و شیمی  انجام دادم. همچنین، همواره به ماژولار بودن و کیفیت توجه کردم. من این سایت را به عکاسی منظره اختصاص دادم. و سعی نمودم مطالبی درباره تجهیزات، روش‌ها و اطلاعات دیگر در زمینه عکس و عکاسی  در آن قرار دهم .امیدوارم مفید واقع شود.

الوندی

تماس با من: admin@mr-alvandi.com

go to Top